Ozonator powietrza. Ozonator wody. Jonizator powietrza. Oczyszczacz powietrza, wody, żywności.

Ozonator powietrza – urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu

Ozonator powietrza (generator ozonu) produkuje ozon, nazywany aktywnym tlenem o symbolu O3 i różni się od zwykłego tlenu tym, że tlen ma trwałą postać O2. Okres połowicznego rozpadu ozonu wynosi w powietrzu od 40 do 30 minut, a w wodzie od 30 do kilku minut. W ten sposób po 2 godzinach wyprodukowany ozon prawie w całości powraca do naturalnego tlenu. W tym jednak czasie pełni funkcję silnego sterylizatora i utleniacza. Ozon wytwarzany przez ozonator powietrza działa bakteriobójczo, usuwa lub ogranicza zapachy, bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, pestycydy, fungicydy, roztocza, pyły i pyłki alergiczne w powietrzu i wodzie.

Ozonowanie pomieszczeń i żywności

Jako gaz dociera zarówno do produktów żywnościowych (bezpieczne ozonowanie żywności), jak i do wszelkich przedmiotów w pomieszczeniu (ozonowanie pomieszczeń) poddawanemu ozonowaniu. Jako jeden z najsilniejszych utleniaczy odpowiedzialny jest za usuwanie wszelkich zapachów pochodzenia organicznego i nieorganicznego – w tym tytoniowych, od zwierząt i ptaków, pożarowych, popowodziowych i innych. W większych stężeniach zabija insekty i gryzonie, których żaden inny środek nie jest w stanie całkowicie wyeliminować. Ozon nie maskuje zapachów, lecz je usuwa.

Ozonowanie wody

Ozon doskonale rozpuszcza się w wodzie, dotleniając ją i usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia i wtrącenia typu chlor, żelazo, wapń, glony itp. Kąpiel w wodzie poddanej zabiegowi ozonowania działa korzystnie na likwidację schorzeń skórnych takich jak grzybice. Ozonować można (na sucho) również odleżyny i trudno gojące się rany. Ozonator powietrza zaopatrzony jest w dwie rurki i dwa dyfuzory umożliwiające ozonowanie wody zarówno dla celów spożywczych, jak i oczyszczających produkty w kuchni, a także pielęgnacji ciała w łazience. Wszelkie zastosowania prozdrowotne należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Ozonator powietrza i wody

Ozon posiada mocno rozpoznawalny zapach (jak powietrze po burzy) już w bardzo małych, wielokrotnie mniejszych od dopuszczalnych stężeniach, co sprawia, że praca z generatorem ozonu jest bezpieczna. Pod warunkiem, że obsługuje się go wg załączonej instrukcji (ozonator powietrza – instrukcja użytkowania na stronie produktów).

Ozonatory powietrza – wszechstronne działanie ozonu

Usuwa nieprzyjemne zapachy (nie maskuje ich!)

Cel: czyste, świeże i zdrowe powietrze tam gdzie przebywasz (dom, samochód, praca, warsztat)

Usuwa wirusy i bakterie, pleśnie, grzyby, fungicydy i pestycydy

Cel: oczyszczanie powietrza, żywności (mięsa, ryb, jaj, owoców, warzyw, wody), prozdrowotne kąpiele, przygotowywanie oczyszczających i odkażającej oliwy, itp.

Dotlenia powietrze, wodę

Cel: ozonowana, czysta i dotleniona woda, czyste, bogate w tlen powietrze

Już teraz możesz kupić nasze ozonatory w sklepie internetowym.


Poznaj nasze urządzenia

Ozonator jonizator powietrza, żywności i wody ZYH-103 V2

Niedrogi ozonator powietrza, żywności i wody z jonizacją ZY-H103 V2. Dobra wydajność i duża popularność na rynku - najczęściej kupowany ozonator!

Ozonator powietrza i wody N202C

Model N202C z programatorem czasu pracy to nowoczesne rozwiązanie do pracy ciągłej.

Już teraz możesz kupić nasze ozonatory w sklepie internetowym.


To nie wszystko co posiadamy w ofercie!

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Skontaktuj się z nami!