Ozonator powietrza – urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu.

Ozonator powietrza. Ozonator wody. Jonizator powietrza. Oczyszczacz powietrza, wody, żywności.Ozonator powietrza (generator ozonu) produkuje ozon, nazywany aktywnym tlenem o symbolu 03 i różni się od zwykłego tlenu tym, że tlen ma trwałą postać 02. Okres połowicznego rozpadu ozonu wynosi w powietrzu od 40 minut do 30 minut, a w wodzie od 30 min do kilku minut. W ten sposób po 2 godzinach wyprodukowany ozon prawie w całości powraca do naturalnego tlenu. W tym jednak czasie pełni funkcje silnego sterylizatora i utleniacza. Ozon wytwarzany przez ozonator powietrza działa bakteriobójczo, usuwa lub ogranicza bakterie wirusy, grzyby, pleśnie, pestycydy, fungicydy, roztocza, pyły i pyłki alergiczne w powietrzu i wodzie.

Jako gaz dociera zarówno do produktów żywnościowych jak i do wszelkich przedmiotów w pomieszczeniu ozonowanym. Jako jeden z najsilniejszych utleniaczy usuwa wszelkie zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego w tym tytoniowe, od zwierząt i ptaków, pożarowe, popowodziowe i inne. W większych stężeniach zabija insekty i gryzonie których żaden inny środek nie jest w stanie całkowicie wyeliminować. Ozon nie maskuje zapachów lecz je usuwa.

Ozon doskonale rozpuszcza się w wodzie, dotleniając ją i usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia i wtrącenia typu chlor, żelazo, wapń, glony itp. Kąpiel w ozonowanej wodzie działa korzystnie na likwidację schorzeń skórnych typu grzybice i inne. Ozonator powietrza zaopatrzony jest w dwie rurki i dwa dyfuzory umożliwiające ozonowanie wody zarówno dla celów spożywczych i oczyszczających produkty w kuchni jak i pielęgnacji ciała w łazience. Ozon świetnie sprawdza się również w akwarystyce (patrz Załącznik).

Ozon posiada mocno rozpoznawalny zapach (jak powietrze po burzy) już w bardzo małych, wielokrotnie mniejszych od dopuszczalnych stężeniach co sprawia, że praca z ozonem jest bezpieczna. (Pod warunkiem, że obsługuje się go wg załączonej instrukcji (ozonator powietrza - instrukcja użytkownika na stronie produktów)).

Ozonatory powietrza – wszechstronne działanie ozonu

Usuwa nieprzyjemne zapachy (nie maskuje ich!)

Cel: czyste, świeże i zdrowe powietrze tam gdzie przebywasz (dom, samochód, praca, warsztat)

Usuwa wirusy i bakterie, pleśnie, grzyby, fungicydy i pestycydy

Cel: oczyszczanie powietrza, żywności (mięsa, ryb, jaj, owoców, warzyw, wody), prozdrowotne kąpiele, przygotowywanie oczyszczających i odkażającej oliwy, itp.

Dotlenia powietrze, wodę

Cel: ozonowana, czysta i dotleniona woda, czyste, bogate w tlen powietrze

Poznaj nasze urządzenia

Programowalny ozonator JQ-882 z funkcją jonizacji

Najnowszy model ozonatora/jonizatora z programowalnym czasem pracy i przerw JQ-882

Ozonator powietrza i wody z jonizacjąZY-H103.

Niedrogi ozonator powietrza i wody z jonizacją ZY-H103. Dobra wydajność i duża popularność na rynku - najczęściej kupowany ozonator!

Ozonator powietrza i wody N202C

Model N202C z programatorem czasu pracy to nowoczesne rozwiązanie do pracy ciągłej.

To nie wszystko co posiadamy w ofercie!

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Skontaktuj się z nami!